Glomat Controler 2 2x20W

Neohodnoceno
 
  • 1 z 3
 

Glomat Controller 2x20W je elektronický předřadník (startovací jednotka) s paticemi pro dvě T8 zářivky (zářivky s průměrem 2,6 cm). Určen pro terária i akvária. Použitelný pro zářivky 14,15 a 20W.

Dostupnost Momentálně nedostupné
1 612 Kč
Kód produktu 101-1573
Značka Hagen
Kategorie Předřadníky a patice na zářivky
Položka byla vyprodána...
 

Tato startovací jednotka, pro dvě zářivky T-8 (průměr 26 mm) do 20 W, se skládá z vlastního elektronického předřadníku, kabelů a patic.

Předřadník je těleso o rozměrech 25x7x4,5 cm, tato "krabička" musí být umístěná mimo terárium nebo akvárium (mimo kryt akvária). Protože se zahřívá, musí být kolem dostatek prostoru pro odvětrávání. Umístit lze jak horizontálně (položit), tak vertikálně (zavěsit). Z předřadníku vychází kabely: jeden je určen k zapojení do elektrické sítě (délka cca 95 cm), ostatní jsou zakončeny paticemi, do kterých se nasadí zářivka, délka každého kabelu je   148 cm, délka patice i vnější průměr patice je 3,3 cm. Patice jsou vodotěsné, takže se není třeba se obávat, ani při vydatném rosení terária nebo při použití uvnitř akvarijního krytu.

Použití:

Tento přístroj se v teraristice využívá nejčastěji pro speciální zářivku s podílem UV-A a UV-B paprsků, proto je nutné zářivku instalovat přímo do terária - sklo i plasty UV paprsky odfiltrují! Manipulace s lehkými paticemi je jednoduchá a možnosti umístění jsou velmi variabilní. Výhodou je, že do nich lze zapojit zářivky o různých délkách - v tomto případě max. do 20 W   (60 cm). Použitelné tedy pro zářivky 14 W, 15 W a 20 W. Doporučujeme na zářivku potom nasadit reflektor o stejné délce, jako zářivka - jedná se o lehký kryt z leštěného hliníku. Ten usměrňuje paprsky světla požadovaným směrem a výrazně zvyšuje intenzitu záření.

Technické parametry: 230 V, 50 H, pojistka 3 ampéry.

Hmotnost 0.87 kg